#17milionow

Wspieramy!!! Zachęcamy!!!

Październik na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce, a 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD). Fundacja Kolorowy Świat już po raz 7. z tej okazji organizuje ogólnopolską kampanię społeczną #17Milionów. Ta symboliczna liczba reprezentuje szacowaną ilość osób, które cierpią na MPD na całym świecie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, 6 października 2021 r. o godz. 19.00 w całej Polsce na zielono podświetlało się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej (od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych i instytucji.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Każdy może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób.Osoby prywatne mogą dołączyć do kampanii wstawiając na FB zieloną nakładkę na zdjęciu profilowym i krótką informacja o jej znaczeniu. Można także dołączyć do trwającego przez cały październik wyzwania sportowego #17milionówMetrów, pokonać dowolny dystans (biegnąc, idąc czy jeżdżąc na rowerze lub rolkach), dodać go do wyzwania #17milionówMetrów na Runtastic.

Różnymi działaniami, realizowanymi przez cały październik, Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób z MPD, zwiększając jednocześnie świadomość Polaków na temat przyczyn tego schorzenia. Pokazuje, że istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z osobami cierpiącymi na MPD.Więcej informacji o Kampanii i możliwości zaangażowania się znajduje się na stronie: www.17milionow.pl

17milionow

Wstecz

vive-logo.pngjysk-logo.jpgbankomat-logo.jpgwakacyjny-swiat-logo.pngpoczta-polska-logo.jpgauchan-logo.pngrtv-euro-agd-logo.jpgt-mobile-logo.jpginmedio-logo.jpgplay-logo.jpgkik-logo.jpgzakatek-kaw-i-herbat.jpgdrmax-logo.jpgwplatomat-logo.jpgkomfort-lazienki-logo.pngmillenium-logo.jpgtelepizza-logo.jpgRossmann-logo.jpgkomfort-logo.pngzegarmistrz-logo.jpgpolsat-box-plus-logo.jpginpost-logo.jpgwakacje-pl-logo.jpgskalski-logo.pngwosztyl-logo.pngmaxi-zoo-logo.pngorange-logo.jpg